Bilissel Davranisçi Terapi
Lütfen randevu için arayınız !
Bilissel Davranisçi Terapi
-Depresyon, Panik (Atak) Bozuklugu, Sosyal Fobi, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Özgül Fobi (köpek, ari, uçak, yükseklik, asansör korkusu gibi) gibi psikiyatrik rahatsizliklarda Bilissel Davranisçi Terapi uygulanmaktadir.

Bilissel kurama göre, bilissel yapi üç ana katmandan olusmaktadir. En yüzeysel katmanda bireyin gündelik zihinsel akisi içinde yer alan otomatik düsünceler vardir. Otomatik düsünceler; duygudurumu etkilemeyen durumlarda da ortaya çikan, özellikle duygudurum bozukluklarinda üzerinde durulmasi gereken özel tipteki bilislerdir. Otomatik düsünceler: bireyin kendisi, çevresi ve ortamla ilgili ifadeleri ve iç konusmalaridir. Genellikle fark edilmezler ve sadece eslik eden duygu fark edilebilir. Otomatik düsünceler birey tarafindan incelenmeksizin kabul edilirler. Otomatik düsünceler, duygularla baglantili olduklarindan hastanin ruhsal olarak sikinti yasadigi anlarda, zihinsel akisina odaklanarak açiga çikarabilecegi düsüncelerdir. Her hastanin zihinsel akis içerigine göre çok sayida otomatik düsüncesi bulunabilir.

Otomatik düsüncelerden daha derinde bunlarin olusmasina zemin hazirlayan ara inançlar, tutumlar ve sayiltilarin yer aldigi katman bulunmaktadir. Ara inançlar; kurallar, talepler, emirler ve sayitlilar biçiminde siniflanan mutlak ve kati bilislerdir. Inançlar, tutumlar ve davranisin soyut düzenleyicileridir. Uyum bozucu veya islevsiz olabilirler.

En derindeki katman semalari barindirmaktadir. Bozuk isleve sahip sayiltilar, inançlar ve tutumlar daha derin bilgi yapilarini yani semalari yansitirlar.


KLINIGIMIZDE BILISSEL DAVRANISÇI TERAPI, CINSEL TERAPI, ÇIFT (EVLILIK) TERAPISI VE SEMA TERAPI PSIKOTERAPILERI YAPILMAKTADIR.

LÜTFEN;

HERHANGI BIR PSIKOTERAPI SÜRECINE BASLAMADAN ÖNCE, PSIKOTERAPISTINIZIN HANGI KURAMA DAYALI BIR PSIKOTERAPI UYGULADIGINI, PSIKOTERAPI SÜRECININ HEDEFINI, TAHMINI SÜRESINI ve KURAMA ÖZGÜ PSIKOTERAPI TEKNIKLERININ ÖRNEKLERINI ÖGRENINIZ.

Psikiyatri Klinigimize, Adapazari ve ilçeleri (SAKARYA) disinda, Düzce, Bilecik ve Kocaeli'den basvurular kabul edilmektedir.
PSİKOTERAPİ
Yenidoğan Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 61 Kat: 1 No: 2 ADAPAZARI/SAKARYA
Telefon : 0 533 405 50 70 - 0 264 270 16 96
Faks : 0264 270 16 96
Copyright 2013 © serhatyuksel.com.tr
web tasarım medyatör