Vajinismus ve Erken Boşalma Tedavisi Sakarya
Lütfen randevu için arayınız !
Vajinismus ve Erken Boşalma Tedavisi Sakarya
Sakarya'dan vajinismus tedavisi yapılan A Hanım* (24 yaşında, lise mezunu, devlet kurumunda işçi) ve erken boşalma tedavisi yapılan B Bey* (27 yaşında, üniversite mezunu, devlet memuru)


Dört yıllık evliyim ve eşimle cinsel birleşmeyi denemekten hala çok korkuyordum. Evliliğin başında cinsel birleşmeyi haftada bir deniyorduk. Son altı aydır hiç deneme yapmadık.  Cinsel isteğim de kalmadı.  

Adapazarı / Sakarya'da yaşıyorduk. Komşumla konuşurken sorunumun vajinismus olabileceğini kendisinin debi sorunu yaşadığını söyledi. Eşimle bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına gittik. Doktor bize kızlık zarımın çok kalın olduğunu söyledi. Ama, eşimin cinsel organı benim cinsel organıma hiç temas etmemişti. Buna rağmen benim korkum çok fazlaydı ki cinsel birleşme denemesi için bacaklarımı açmak bile çok güçtü. O zaman, bu sorunun kızlık zarımla ilgili olmadığını iyice anlamıştım. 

Sakarya/Adapazarı'nda vajinismus tedavisi yapan bir psikolog  araştırdım ve buldum. Altı ay kadar (yaklaşık 25 kere süreleri değişen) seanslara gittim. Cinsel yaşantımla ilgili hiçbir soru sorulmadan nefes egzersizleri yapıyordum. Hiçbir sonuç alamadım.

Adapazarı'nda bir cinsel terapist olduğunu öğrenince önceki kişi ile seansları sonlandırdım. Cinsel terapiste gittiğimde daha önce bir psikologa gittiğimi ve yarar görmediğimi ifade ettim. Bize, hangi teknikle tedavi olduğumuzu ve hangi aşamaya geldiğimizi sordu. Seanslarda nefes alıp verdiğimi söyledim. Terapist eşimle ve benimle ayrı ayrı görüşerek  cinsel yaşantımızı ayrıntılı olarak degerlendirdi ve benim vajinismus tanım dışında eşimde erken boşalma olduğunu söyledi. Eşim ve ben eşimdeki erken boşalmanın cinsel yaşantımızı nasıl etkileyeceğini bilmiyorduk. Ayrıca, ben eşimin beni çıplak görmesini istemiyordum. Utanıyorum. 

Cinsel terapi sırasında eşimin boşalma süresi giderek uzadı, benim korkularım azaldı, birleşmeye yaklaştık ve 14 seans sonunda cinsel birleşme beni korkutmuyordu ve çıplaklık beni utandırmıyordu. Artık, mutlu, huzurlu ve haz dolu bir cinsel yaşantımız var.

Sakarya'da bir cinsel terapist olması büyük şans...


*Bu olgu, cinsel işlev bozukluğu tanısı konabilecek kadın ve erkeklerin yanlış yönlendirilmesini önlemeyi amaçlamaktadır.
Olgular Arşivi
OLGULAR
Yenidoğan Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 61 Kat: 1 No: 2 ADAPAZARI/SAKARYA
Telefon : 0 533 405 50 70 - 0 264 270 16 96
Faks : 0264 270 16 96
Copyright 2013 © serhatyuksel.com.tr
web tasarım medyatör