Vaginismus Tedavisi Hendek / Sakarya
Lütfen randevu için arayınız !
Vaginismus Tedavisi Hendek / Sakarya
Sakarya'dan vajinismus tedavisi için başvuran Z Hanım*, 24 yaşında, ortaokul mezunu, ev kadını

Evliliğimin yedinci yılı bittiğinde, eşimle hala birlikte olamamıştık. Eşimle iç çamaşırlarımızı çıkartsak bile ön sevişme sırasında yakınlaşmayla ilgili hiçbir sorun yoktu. Ama, birlikte olmayı denemeyi düşündüğümde korkum başlıyordu ve denediğimizde bacaklarımı kapatıyordum, eşimi dizimle ve elimle kolumla itiyordum ve son üç yıldır, deneme yapmaktan bıkmıştım ve cinsel isteğim hiç yoktu. 

Sakarya'nın Hendek ilçesinde yaşıyorduk ve kimseye anlatamayacağım bir sorunumuz vardı. Kimden yardım alacağımızı bilemiyorduk. İnternetten araştırdım. Belki, eşimle halledebiliriz diye umutlandım durdum. Sonra, bir arkadaşım bir yakınından söz ederken sorunumun vajinismus olduğunu farkettim. Eşimle denemelerimiz, kendimi rahatlatma çabalarım hiçbir işe yaramadı. Ablama anlattım ve "herşey kafada biter" dediği için sorunu kendi kendime çözmeye çalıştım. İki psikologa başvurdum fakat hiçbiri cinsellikle ilgili bir soru bile sormadan parmak tedavisine geçti. Beni rahatlatmak için onlar da hiçbir şey yapmadı.

Adapazarı'nda bir psikolojik danışmanın vajinismus tedavisi yaptığını internetten öğrendim. O psikolojik danışmana başvurduk. Altı ay boyunca, haftada bir (bazen haftada iki-üç kez) beni tek başıma ofisine çağırdı. İç çamaşırı ile ön sevişme ödevi verdi. Alkol almamı önerdi ve beni rahatlatacağını söyledi. Ama, olmadı, olmadı. Yatıştırıcı şurup önerdi. O da bir işe yaramadı. 

Moralim çok bozuldu. 
Bir yıl sonra arkadaşım bir Kadın Doğum Uzmanı tavsiye etti. Ona gittik. Muayenemde bir sorun yoktu. Muayene sırasında öyle kaygılarım öyle kaygılandım. Muayene masasında zor durdum. Kadın Doğum Uzmanı, sorunun vajinismus olduğunu söyledi ve Adapazarı'nda bir Cinsel Terapist olduğunu söyledi. Kadın Doğum Uzmanı'na daha önce iki psikologa ve bir psikolojik danışmana  gittiğimi ve hiç faydası olmadığını söyledim. O da, bizi yönlendirdiği doktor ile tanışabileceğimizi ve ön bilgi alabileceğimizi söyledi. 

O doktordan terapi süreci ile ilgili bilgi aldıktan sonra çok rahatladım. Cinselliği ve vajinismusu tanıyan bilen bir uzmanın karşısında olduğumuzu anladım. İlk seanstan sonra, artık güvenebileceğim ve umut veren bir merkezde olduğumu anlamıştım. Çünkü, Cinsel Terapistimiz gerçekten cinsellik alanı ile ilgili deneyimli bir uzmandı ve daha önce hiç bilmediğimiz şeyler öğreniyorduk. Öğreniyorduk diyorum çünkü biz cinsel  terapiye eşimle birlikte devam ettik. Daha önce gittiğim merkezde yarar görmememin nedenlerini fark ettim. Sadece vajinismus hakkında değil, cinsel hayatımızın sorun oluşturabilecek tüm yönleri ile ilgili öyle bilgiler öğrendimki. Uygulanan tedavi ile korkum giderek azaldı ve 11 seanstan sonra eşimle yaşadığım cinsel birleşme ile ilgili kaygım kalmadı. En önemlisi, eşimle cinsel yaşantımız çok keyifli hale geldi.

Sakarya'da cinsel terapist bulunması önemli bir fırsat.

*Bu olgu, vajinismus tanısı konabilecek kadınların yanlış yönlendirilmesini önlemeyi amaçlamaktadır.

Olgular Arşivi
OLGULAR
Yenidoğan Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 61 Kat: 1 No: 2 ADAPAZARI/SAKARYA
Telefon : 0 533 405 50 70 - 0 264 270 16 96
Faks : 0264 270 16 96
Copyright 2013 © serhatyuksel.com.tr
web tasarım medyatör