Vaginismus Tedavisi Hendek / Sakarya
Lütfen randevu için arayınız !
Vaginismus Tedavisi Hendek / Sakarya
Sakarya'dan vajinismus tedavisi için basvuran Z Hanim*, 24 yasinda, ortaokul mezunu, ev kadini

Evliligimin yedinci yili bittiginde, esimle hala birlikte olamamistik. Esimle iç çamasirlarimizi çikartsak bile ön sevisme sirasinda yakinlasmayla ilgili hiçbir sorun yoktu. Ama, birlikte olmayi denemeyi düsündügümde korkum basliyordu ve denedigimizde bacaklarimi kapatiyordum, esimi dizimle ve elimle kolumla itiyordum ve son üç yildir, deneme yapmaktan bikmistim ve cinsel istegim hiç yoktu. 

Sakarya'nin Hendek ilçesinde yasiyorduk ve kimseye anlatamayacagim bir sorunumuz vardi. Kimden yardim alacagimizi bilemiyorduk. Internetten arastirdim. Belki, esimle halledebiliriz diye umutlandim durdum. Sonra, bir arkadasim bir yakinindan söz ederken sorunumun vajinismus oldugunu farkettim. Esimle denemelerimiz, kendimi rahatlatma çabalarim hiçbir ise yaramadi. Ablama anlattim ve "hersey kafada biter" dedigi için sorunu kendi kendime çözmeye çalistim. Iki psikologa basvurdum fakat hiçbiri cinsellikle ilgili bir soru bile sormadan parmak tedavisine geçti. Beni rahatlatmak için onlar da hiçbir sey yapmadi.

Adapazari'nda bir psikolojik danismanin vajinismus tedavisi yaptigini internetten ögrendim. O psikolojik danismana basvurduk. Alti ay boyunca, haftada bir (bazen haftada iki-üç kez) beni tek basima ofisine çagirdi. Iç çamasiri ile ön sevisme ödevi verdi. Alkol almami önerdi ve beni rahatlatacagini söyledi. Ama, olmadi, olmadi. Yatistirici surup önerdi. O da bir ise yaramadi. 

Moralim çok bozuldu. 
Bir yil sonra arkadasim bir Kadin Dogum Uzmani tavsiye etti. Ona gittik. Muayenemde bir sorun yoktu. Muayene sirasinda öyle kaygilarim öyle kaygilandim. Muayene masasinda zor durdum. Kadin Dogum Uzmani, sorunun vajinismus oldugunu söyledi ve Adapazari'nda bir Cinsel Terapist oldugunu söyledi. Kadin Dogum Uzmani'na daha önce iki psikologa ve bir psikolojik danismana  gittigimi ve hiç faydasi olmadigini söyledim. O da, bizi yönlendirdigi doktor ile tanisabilecegimizi ve ön bilgi alabilecegimizi söyledi. 

O doktordan terapi süreci ile ilgili bilgi aldiktan sonra çok rahatladim. Cinselligi ve vajinismusu taniyan bilen bir uzmanin karsisinda oldugumuzu anladim. Ilk seanstan sonra, artik güvenebilecegim ve umut veren bir merkezde oldugumu anlamistim. Çünkü, Cinsel Terapistimiz gerçekten cinsellik alani ile ilgili deneyimli bir uzmandi ve daha önce hiç bilmedigimiz seyler ögreniyorduk. Ögreniyorduk diyorum çünkü biz cinsel  terapiye esimle birlikte devam ettik. Daha önce gittigim merkezde yarar görmememin nedenlerini fark ettim. Sadece vajinismus hakkinda degil, cinsel hayatimizin sorun olusturabilecek tüm yönleri ile ilgili öyle bilgiler ögrendimki. Uygulanan tedavi ile korkum giderek azaldi ve 11 seanstan sonra esimle yasadigim cinsel birlesme ile ilgili kaygim kalmadi. En önemlisi, esimle cinsel yasantimiz çok keyifli hale geldi.

Sakarya'da cinsel terapist bulunmasi önemli bir firsat.

*Bu olgu, vajinismus tanisi konabilecek kadinlarin yanlis yönlendirilmesini önlemeyi amaçlamaktadir.

Olgular Arşivi
OLGULAR
Yenidoğan Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 61 Kat: 1 No: 2 ADAPAZARI/SAKARYA
Telefon : 0 533 405 50 70 - 0 264 270 16 96
Faks : 0264 270 16 96
Copyright 2013 © serhatyuksel.com.tr
web tasarım medyatör