Vajinismus ve Sertleşme Problemi Adapazarı
Lütfen randevu için arayınız !
Vajinismus ve Sertleşme Problemi Adapazarı
Sakarya'dan vajinismus tedavisi yapılan A Hanım* (23 yaşında, yüksek okul mezunu, özel kurumunda yönetici) ve sertleşme güçlüğü tedavisi yapılan F Bey* (28 yaşında, üniversite mezunu, özel kurumda yönetici)

Üç yıldır evliyiz. Eşimle birleşmeyi denemekten çok korkuyordum. Vajinismus olduğumu biliyordum. Evliliğin başında cinsel birleşmeyi çok kez denedik. Son bir yıldır hiç deneme yapamadık. Çünkü, eşimin cinsel organında sertleşme oluyor ama çok kısa sürüyordu.  

Adapazarı'nda yaşıyorduk. Adapazarı'nda vajinismus tedavisi yapan bir psikologa bulduk ve başvurduk. Dört ay kadar (yaklaşık 30 kere) seanslara gittim. Cinsel yaşantımızla ilgili konuşmadan seans boyunca nefes egzersizleri yapıyordum. Bu süre sonunda korkularım geçmedi. Gittiğim kişi, vajinismus tedavisinin çok zor olduğunu sabırlı olmam gerektiğini söyledi.

Adapazarı'nda bir cinsel terapist buldum ve önceki kişi ile seanslarıma gitmedim. Cinsel terapistin muayenehanesine gittiğimizde benim ve eşimin ayrıntılı cinsel öyküsünü aldı. Eşimin sertleşme probleminin de tedavi edilmesi gerektiğini söyledi. Bize, hangi teknikleri uyguladığını özet olarak anlattı. Eşim de ben de sertleşme probleminin cinsel yaşantımızı nasıl etkileyeceğini bilmiyorduk.

Benim vajinismus problemim ve eşimin sertleşme problemi 13 seans sonunda ortadan kalktı ve eşimle cinsel birleşmeyi gerçekleştirdik. Artık korkmuyordum. Eşimle rahat ve keyifli şekilde sürdürdüğümüz bir cinsel yaşantımız vardı.

*Bu olgu, cinsel işlev bozukluğu tanısı konabilecek kadın ve erkeklerin yanlış yönlendirilmesini önlemeyi amaçlamaktadır.
Olgular Arşivi
OLGULAR
Yenidoğan Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 61 Kat: 1 No: 2 ADAPAZARI/SAKARYA
Telefon : 0 533 405 50 70 - 0 264 270 16 96
Faks : 0264 270 16 96
Copyright 2013 © serhatyuksel.com.tr
web tasarım medyatör