Vajinismus ve Cinsel İsteksizlik Tedavisi Sakarya
Lütfen randevu için arayınız !
Vajinismus ve Cinsel İsteksizlik Tedavisi Sakarya
Sakarya'dan vajinismus ve cinsel isteksizlik tedavisi yapılan T Hanım*, 24 yaşında, ilkokul mezunu, ev hanımı

Dört yıllık evliydim, eşimle birlikte olamıyorduk. Eşimle birlikte olmayı denemeyi düşündüğümde korkuyordum ve eşim birleşme için israr ettiğinde yaklaşmasına izin vermiyordum. Son iki yıldır, ayrı yataklarda uyuyorduk. Evliliğin başlangıcında eşimi istiyordum, fakat son iki yıldır eşimi cinsel açıdan hiç istemedim.

Sorunumun vajinismus olduğunu biliyordum. Eşimin ailesi ve benim ailem neden çocuğumuz olmadığını soruyorlar. Bu soruları geçiştiriyorduk. Son altı aydır uykuya dalmadan önce vajinismus sorununu uzun uzun düşünmeye uyuyamamaya başladım. Canım hiçbir şey yapmak istemiyordu.

İnternetten vajinismus tedavisi ile ilgili bilgiler edindim ve bunları uygulamaya başladık. Parmak egzersizlerini yapmaya çalıştım. Başlangıç egzersizlerini yapabildim, sonra devam edemedim. Kadın Hastalıkları ve Doğum doktorum, terapiye gitmem gerektiğini söyledi. Psikoterapist, seanslar boyunca kas gevşeme egzersizleri yaptırdı. Üç ay boyunca, herhangi bir ilerleme sağlayamadık.

İnternette dolaşırken Sakarya/Adapazarı'nda Cinsel Terapi ve vajinismus tedavisi ile ilgilenen bir terapist buldum. Randevu aldım ve bu terapistten terapi süreci ile ilgili bilgi aldıktan sonra çok rahatladım. Vajinismus tedavisi yanında vajinismusa bağlı olarak gelişen cinsel isteksizlik tedavisi de yapıldı. Eşimde cinsel terapi uygulanmasını gerektirecek bir cinsel işlev bozukluğu olmamasına rağmen, cinsel terapiye eşimle birlikte devam ettik. Cinsel terapi sonrasında; vajinismus ve son iki yıldır varolan cinsel isteksizliğimin iyileşmesi yanında, artık ben ve eşim birbirimizi cinsel açısından daha iyi tanıyorduk. Şaşkındım. Cinsel yaşantımız ve evliliğimiz daha iyi gitmeye başladı.

Sakarya'da bir cinsel terapist olması evliliğimizi kurtardı ve çocuk sahibi olabildik.*Bu olgu, vajinismus ve cinsel isteksizlik/uyarılma bozukluğu tanısı konmuş kadınların yanlış yönlendirilmesini önlemeyi amaçlamaktadır.
Olgular Arşivi
OLGULAR
Yenidoğan Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 61 Kat: 1 No: 2 ADAPAZARI/SAKARYA
Telefon : 0 533 405 50 70 - 0 264 270 16 96
Faks : 0264 270 16 96
Copyright 2013 © serhatyuksel.com.tr
web tasarım medyatör