Vajinismus ve Erken Boşalma Tedavisi Sakarya
Lütfen randevu için arayınız !
Vajinismus ve Erken Boşalma Tedavisi Sakarya
Sakarya'dan vajinismus tedavisi yapılan Y Hanım* (24 yaşında, üniversite mezunu, devlet kurumunda yönetici) ve erken boşalma tedavisi yapılan Z Bey* (27 yaşında, üniversite mezunu, özel kurumda yönetici)

İki yıllık evli olmamıza rağmen, eşimle cinsel birleşmeyi denemek benim için hala çok korkutucuydu. Evliliğin başında cinsel birleşmeyi haftada iki-üç kez denerken, son iki aydır hiç deneme yapmadık. Birleşme denemeleri azaldı. Çünkü, cinsel isteğim de yoktu. 

Sakarya'da yaşıyorduk. Bir arkadaşım konuşurken sorunumun vajinismus olabileceğini söyledi. Bunu duyunca, muayene olmak için eşimle bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına gittik. Doktor bize kızlık zarımın çok kalın olduğunu, cinsel birleşmeyi bu yüzden yapamadığımızı söyledi. Ama, eşimin cinsel organı benim cinsel organıma dokunmamıştı bile ve benim korkum çok fazlaydı. O zaman, eşimle bu sorunun kızlık zarımla ilgili olmadığını düşündük.

Sakarya/Adapazarı'nda vajinismus tedavisi yapan bir psikolog  araştırdım, bulduk ve başvurduk. Altı ay kadar (yaklaşık 20 kere) seanslara gittim. Cinsel yaşantımla ilgili hiçbir konuda konuşmadan soluk alıp verme egzersizleri yapıyordum. Bir sonuç alamadık. Korkularım geçmedi. Gittiğim kişi, vajinismus tedavisinin çok zor olduğunu sabırlı olmam gerektiğini söylüyordu.

Sakarya/Adapazarı'nda cinsel terapist olup olmadığını bilmiyordum. Adapazarı'nda bir cinsel terapist olduğunu öğrenince önceki kişi ile seansları sonlandırdım. Cinsel terapistin muayenehanesine gittiğimde daha önce bir psikologa gittiğimi ve yarar görmediğimi söyledim. Bize, hangi tekniklerin uygulandığını ve ne aşamaya geldiğimizi sordu. Ben de, gittiğim seanslarda nefes alıp verdiğimi söyledim. Eşimin seanslara katılıp katılmadığını sordu. Ben de "Sorun benimle ilgili, neden eşim katılmalıydı." dedim. Bu sorunun cevabını ikinci görüşmemizde aldım. Çünkü, terapist eşim ve benim ayrı ayrı görüşerek  cinsel yaşantımızı ayrıntılı olarak sordu ve benim vajinismus tanım dışında eşimde erken boşalma olduğunu söyledi. Erken boşalma farkında olduğumuz bir durumdu fakat, eşim de ben de bu durumun cinsel yaşantımızı nasıl etkileyeceğini bilmiyorduk.

Cinsel terapi sırasında eşimin boşalma süresi giderek uzadı, benim korkularım azaldı, birleşmeye yaklaştık ve 14 seans sonunda cinsel birleşmeyi gerçekleştirdik. Eşimin erken boşalma sorunu ve benim vajinismus sorunum çözülmüştü. Korkum yoktu. Eşimle mutlu ve keyifli bir cinsel yaşantımız olmuştu.

Şükür ki Sakarya'da eğitimli bir cinsel terapist var.


*Bu olgu, cinsel işlev bozukluğu tanısı konabilecek kadın ve erkeklerin yanlış yönlendirilmesini önlemeyi amaçlamaktadır.
Olgular Arşivi
OLGULAR
Yenidoğan Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 61 Kat: 1 No: 2 ADAPAZARI/SAKARYA
Telefon : 0 533 405 50 70 - 0 264 270 16 96
Faks : 0264 270 16 96
Copyright 2013 © serhatyuksel.com.tr
web tasarım medyatör