Vajinismus Tedavisi Sakarya
Lütfen randevu için arayınız !
Vajinismus Tedavisi Sakarya
Sakarya'dan vajinismus tedavisi için basvuran X Hanim*, 21 yasinda, lise mezunu, ev hanimi

Evliligimin birinci yili bittiginde, esimle hala birlikte olamamistik. Esimle iç çamasirlarimizi çikartmadan yakinlasmayla ilgili hiçbir sorun yoktu. Ama, birlikte olmayi denemeyi düsündügümde korkum basliyordu ve denedigimizde bacaklarimi kapatiyordum, esimi itiyordum ve esimin yaklasmasina izin vermiyordum. Bir yildir, deneme yapmaktan bikmistim ve birlesme korkumu yenememistim.

Sakarya'nin bir ilçesinde yasiyorduk ve anlatmasi zor olan bu sorunla ilgili bu sehirde kimden yardim alacagimizi bilemiyorduk. Internetten arastirarak bu sorunun ne olabilecegini bulmaya çalistim. Belki, esimle çözeriz diye düsünüyordum. Sonra, sorunumun vajinismus oldugunu anladim. Esimle denemelerimiz, kendimi rahatlatma çabalarim ise yaramadi.

Sakarya merkezde bir psikologun vajinismus tedavisi yaptigini duydum. O psikologa basvurduk. Iki ay boyunca, haftada bir (bazen haftada iki) bizi ofisine çagirdi. Iç çamasiri ile yakinlasmamizi önerdi. Üç dört seanstan sonra bir fayda görmedigimi söyleyince psikolog birlesme denemesi öncesinde alkol almami önerdi ve beni rahatlatacagini söyledi. Söyledigini yaptik. Ama, yine olmadi, yine olmadi. Sonra, yatistirici bir surup önerdi ve bu da hiç ise yaramadi. Esimin yaklasmasina izin veremiyordum.

Umutlanmisken moralim bozulmaya basladi. Bu vajinismus sanki bir belaydi. Aile hekimim Istanbul'da tedavisi oldugunu söyledi. Oraya gitmeye esimi ikna edemedim.

Arkadasim bir Kadin Dogum Uzmani tavsiye etti. Ona gittik. O, kadinlik organlarimda bir sorun olmadigini söyledi. Muayene sirasinda çok korktum. Muayene masasinda zor durdum korkudan. Kadin Dogum Uzmani da, sorunun vajinismus oldugunu söyledi ve Adapazari'nda Cinsel Terapi uygulayan egitimli bir Cinsel Terapist oldugunu söyledi. Kadin Dogum Uzmani'na daha önce bir psikologa gittigimi ve yarar görmedigimi söyledim. O da, bizi yönlendirdigi doktor ile tanisabilecegimizi ve ön bilgi alabilecegimizi söyledi.

O doktor ile tanistiktan ve terapi süreci ile ilgili bilgi aldiktan sonra içim çok rahatladi. Ehil ellerde oldugumuzu anladim. Ilk seanstan sonra, artik güvenebilecegim ve umudumu artiran bir merkezde oldugumu anlamistim. Çünkü, Cinsel Terapistimiz gerçekten cinsellik alani ile ile ilgileniyor ve daha önce hiç bilmedigimiz seyler ögreniyorduk. Ögreniyorduk diyorum çünkü, doktor cinsel  terapiye esimle birlikte devam etmemizin kesinlikle çok önemli oldugunu söyledi. Daha önce gittigim merkezde yarar görmememin nedenlerini fark ettim. Sadece vajinismus hakkinda degil, cinsel hayatimizin sorun olusturabilecek tüm yönleri ile ilgili konusuyorduk. Uygulanan tedavi ile korkum giderek azaldi ve 13 seanstan sonra esimle birlikte olabiliyorduk. En önemlisi, esimle cinsel yasantimiz çok keyifli hale geldi.

Sakarya'da cinsel terapist bulunmasi, vajinismus tedavimi kolaylastirdi ve baska bir sehre gitmek zorunda kalmadim.


*Bu olgu, vajinismus tanisi konmus kadinlarin yanlis yönlendirilmesini önlemeyi amaçlamaktadir.
Olgular Arşivi
OLGULAR
Yenidoğan Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 61 Kat: 1 No: 2 ADAPAZARI/SAKARYA
Telefon : 0 533 405 50 70 - 0 264 270 16 96
Faks : 0264 270 16 96
Copyright 2013 © serhatyuksel.com.tr
web tasarım medyatör