Vajinismus Tedavisi Sakarya
Lütfen randevu için arayınız !
Vajinismus Tedavisi Sakarya
Sakarya'dan vajinismus tedavisi için başvuran X Hanım*, 21 yaşında, lise mezunu, ev hanımı

Evliliğimin birinci yılı bittiğinde, eşimle hala birlikte olamamıştık. Eşimle iç çamaşırlarımızı çıkartmadan yakınlaşmayla ilgili hiçbir sorun yoktu. Ama, birlikte olmayı denemeyi düşündüğümde korkum başlıyordu ve denediğimizde bacaklarımı kapatıyordum, eşimi itiyordum ve eşimin yaklaşmasına izin vermiyordum. Bir yıldır, deneme yapmaktan bıkmıştım ve birleşme korkumu yenememiştim.

Sakarya'nın bir ilçesinde yaşıyorduk ve anlatması zor olan bu sorunla ilgili bu şehirde kimden yardım alacağımızı bilemiyorduk. İnternetten araştırarak bu sorunun ne olabileceğini bulmaya çalıştım. Belki, eşimle çözeriz diye düşünüyordum. Sonra, sorunumun vajinismus olduğunu anladım. Eşimle denemelerimiz, kendimi rahatlatma çabalarım işe yaramadı.

Sakarya merkezde bir psikologun vajinismus tedavisi yaptığını duydum. O psikologa başvurduk. İki ay boyunca, haftada bir (bazen haftada iki) bizi ofisine çağırdı. İç çamaşırı ile yakınlaşmamızı önerdi. Üç dört seanstan sonra bir fayda görmediğimi söyleyince psikolog birleşme denemesi öncesinde alkol almamı önerdi ve beni rahatlatacağını söyledi. Söylediğini yaptık. Ama, yine olmadı, yine olmadı. Sonra, yatıştırıcı bir şurup önerdi ve bu da hiç işe yaramadı. Eşimin yaklaşmasına izin veremiyordum.

Umutlanmışken moralim bozulmaya başladı. Bu vajinismus sanki bir belaydı. Aile hekimim İstanbul'da tedavisi olduğunu söyledi. Oraya gitmeye eşimi ikna edemedim.

Arkadaşım bir Kadın Doğum Uzmanı tavsiye etti. Ona gittik. O, kadınlık organlarımda bir sorun olmadığını söyledi. Muayene sırasında çok korktum. Muayene masasında zor durdum korkudan. Kadın Doğum Uzmanı da, sorunun vajinismus olduğunu söyledi ve Adapazarı'nda Cinsel Terapi uygulayan eğitimli bir Cinsel Terapist olduğunu söyledi. Kadın Doğum Uzmanı'na daha önce bir psikologa gittiğimi ve yarar görmediğimi söyledim. O da, bizi yönlendirdiği doktor ile tanışabileceğimizi ve ön bilgi alabileceğimizi söyledi.

O doktor ile tanıştıktan ve terapi süreci ile ilgili bilgi aldıktan sonra içim çok rahatladı. Ehil ellerde olduğumuzu anladım. İlk seanstan sonra, artık güvenebileceğim ve umudumu artıran bir merkezde olduğumu anlamıştım. Çünkü, Cinsel Terapistimiz gerçekten cinsellik alanı ile ile ilgileniyor ve daha önce hiç bilmediğimiz şeyler öğreniyorduk. Öğreniyorduk diyorum çünkü, doktor cinsel  terapiye eşimle birlikte devam etmemizin kesinlikle çok önemli olduğunu söyledi. Daha önce gittiğim merkezde yarar görmememin nedenlerini fark ettim. Sadece vajinismus hakkında değil, cinsel hayatımızın sorun oluşturabilecek tüm yönleri ile ilgili konuşuyorduk. Uygulanan tedavi ile korkum giderek azaldı ve 13 seanstan sonra eşimle birlikte olabiliyorduk. En önemlisi, eşimle cinsel yaşantımız çok keyifli hale geldi.

Sakarya'da cinsel terapist bulunması, vajinismus tedavimi kolaylaştırdı ve başka bir şehre gitmek zorunda kalmadım.


*Bu olgu, vajinismus tanısı konmuş kadınların yanlış yönlendirilmesini önlemeyi amaçlamaktadır.
Olgular Arşivi
OLGULAR
Yenidoğan Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 61 Kat: 1 No: 2 ADAPAZARI/SAKARYA
Telefon : 0 533 405 50 70 - 0 264 270 16 96
Faks : 0264 270 16 96
Copyright 2013 © serhatyuksel.com.tr
web tasarım medyatör