Obsesif K. Bozukluk
Lütfen randevu için arayınız !
Obsesif K. Bozukluk

-Ellerime mikrop veya tiksindirici bir sey bulasmis gibi hissediyorum ve ellerimi tekrar tekrar yikamaktan kendimi alamiyorum veya temizlenmedigimi düsünüp banyodan çikamiyorum.

-Temizledigim bir odanin veya esyanin tam olarak temizlenmedigini düsünüp tekrar temizliyorum, temizlendigine bir türlü ikna olamiyorum. Eve disaridan gelenleri ve kiyafetlerini yikamak istiyorum.

-Kiyafetlerin, kitaplarin vs. düzenli olduguna ikna olmak için tekrar tekrar düzenliyorum, renklerine veya boylarina göre düzenlemeye çalisiyorum.

-Merdiven basamaklarini, yerdeki kalebodurlari saymaktan kendimi alamiyorum.

-"Evin/isyerinin kapisini açik biraktim mi?", "ütüyü fiste unuttum mu?", "muslugu açik biraktim mi?" gibi düsüncelerle eve/is yerine sik sik geri döndügüm oluyor. Tüpü, lambalari, evin/arabanin kapisini sik sik kontrol ediyorum.

-Bir isi belli bir sayida yapmazsam veya bir sözü belli bir sayida tekrarlamazsam kötü bir sey olacak gibi hissediyorum.

-BUNLARI YAPMAZSAM, IÇIM IÇIMI YIYOR.

-Zamanimin çogu vesveselerle ve bu vesveselerin neden oldugu davranislarla geçiyor. Aklima gelenler nedeniyle ibadet edemiyorum. Beni dinden çikartabilecek düsüncelerimi durduramiyorum.

-Çocuguma veya bir yakinima -cinsel veya fiziksel bir- zarar verecekmisim gibi geliyor. Bu düsünceyi aklimdan çikaramiyorum.

-Artik yoruldum.

LÜTFEN;

HERHANGI BIR PSIKOTERAPI SÜRECINE BASLAMADAN ÖNCE, PSIKOTERAPISTINIZIN HANGI KURAMA DAYALI BIR PSIKOTERAPI UYGULADIGINI, PSIKOTERAPI SÜRECININ HEDEFINI, TAHMINI SÜRESINI ve KURAMA ÖZGÜ PSIKOTERAPI TEKNIKLERININ ÖRNEKLERINI ÖGRENINIZ.

ADAPAZARI / SAKARYA'daki merkezimizde, ilaç veya psikoterapi ile obsesif kompulsif bozukluk tedavisi yapilmaktadir.

Klinigimize, Adapazari ve ilçeleri (SAKARYA) disinda, Bolu, Düzce, Bilecik ve Kocaeli'den basvurular kabul edilmektedir.

HASTALIKLAR
Yenidoğan Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 61 Kat: 1 No: 2 ADAPAZARI/SAKARYA
Telefon : 0 533 405 50 70 - 0 264 270 16 96
Faks : 0264 270 16 96
Copyright 2013 © serhatyuksel.com.tr
web tasarım medyatör