Obsesif K. Bozukluk
Lütfen randevu için arayınız !
Obsesif K. Bozukluk

-Ellerime mikrop veya tiksindirici bir şey bulaşmış gibi hissediyorum ve ellerimi tekrar tekrar yıkamaktan kendimi alamıyorum veya temizlenmediğimi düşünüp banyodan çıkamıyorum.

-Temizlediğim bir odanın veya eşyanın tam olarak temizlenmediğini düşünüp tekrar temizliyorum, temizlendiğine bir türlü ikna olamıyorum. Eve dışarıdan gelenleri ve kıyafetlerini yıkamak istiyorum.

-Kıyafetlerin, kitapların vs. düzenli olduğuna ikna olmak için tekrar tekrar düzenliyorum, renklerine veya boylarına göre düzenlemeye çalışıyorum.

-Merdiven basamaklarını, yerdeki kalebodurları saymaktan kendimi alamıyorum.

-"Evin/işyerinin kapısını açık bıraktım mı?", "ütüyü fişte unuttum mu?", "musluğu açık bıraktım mı?" gibi düşüncelerle eve/iş yerine sık sık geri döndüğüm oluyor. Tüpü, lambaları, evin/arabanın kapısını sık sık kontrol ediyorum.

-Bir işi belli bir sayıda yapmazsam veya bir sözü belli bir sayıda tekrarlamazsam kötü bir şey olacak gibi hissediyorum.

-BUNLARI YAPMAZSAM, İÇİM İÇİMİ YİYOR.

-Zamanımın çoğu vesveselerle ve bu vesveselerin neden olduğu davranışlarla geçiyor. Aklıma gelenler nedeniyle ibadet edemiyorum. Beni dinden çıkartabilecek düşüncelerimi durduramıyorum.

-Çocuğuma veya bir yakınıma -cinsel veya fiziksel bir- zarar verecekmişim gibi geliyor. Bu düşünceyi aklımdan çıkaramıyorum.

-Artık yoruldum.

LÜTFEN;

HERHANGİ BİR PSİKOTERAPİ SÜRECİNE BAŞLAMADAN ÖNCE, PSİKOTERAPİSTİNİZİN HANGİ KURAMA DAYALI BİR PSİKOTERAPİ UYGULADIĞINI, PSİKOTERAPİ SÜRECİNİN HEDEFİNİ, TAHMİNİ SÜRESİNİ ve KURAMA ÖZGÜ PSİKOTERAPİ TEKNİKLERİNİN ÖRNEKLERİNİ ÖĞRENİNİZ.

ADAPAZARI / SAKARYA'daki merkezimizde, ilaç veya psikoterapi ile obsesif kompulsif bozukluk tedavisi yapılmaktadır.

Kliniğimize, Adapazarı ve ilçeleri (SAKARYA) dışında, Bolu, Düzce, Bilecik ve Kocaeli'den başvurular kabul edilmektedir.

HASTALIKLAR
Yenidoğan Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 61 Kat: 1 No: 2 ADAPAZARI/SAKARYA
Telefon : 0 533 405 50 70 - 0 264 270 16 96
Faks : 0264 270 16 96
Copyright 2013 © serhatyuksel.com.tr
web tasarım medyatör