Cinsel Sorunlar
Lütfen randevu için arayınız !
Cinsel Sorunlar
Cinsellik, çiftlerin ilişkisinin önemli bir bölümüdür ve psikiyatrik rahatsızlıklar ile cinsel yaşamdaki sorunlar arasında yakından ilişki vardır. Vajinismus, erken boşalma (prematür ejakülasyon), sertleşme güçlüğü (ereksiyon problemi, ereksiyon sorunu, sertleşme problemi), cinsel isteksizlik ve orgazm bozukluğu gibi sorunların çözümü için tedaviye (ilaç ve/veya psikoterapi) başlamak çiftin ilişkisinin yoluna girmesi açısından önemlidir.

CİNSEL TERAPİ sürecinde ideal olanı çiftin tedaviye birlikte başvurması ve devam etmesidir. Çünkü, CİNSEL TERAPİ'de, cinselliğin ve eşler arasındaki ilişkilerin her ikisinin birden ele alınması gerekebilir. Tedaviye, sadece eşlerden birinin devam etmesinin de cinsel yaşantıya katkıları bulunmakla birlikte, terapiye devam etmeyen eşteki cinsel sorunların gözden kaçması, zaman kaybına ve ek ekonomik yüklere neden olabilir.

CİNSEL TERAPİ, -yaygın kullanımıyla- tek başına parmak egzersizleri gibi davranışçı yöntemler ile yürütülen bir tedavi yaklaşımı değildir. Böyle bir yaklaşım, çiftin tek başına cinsel birleşmeye odaklanmasına ve ileride cinsel yaşam alanında farklı problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Tedavi sürecinde, cinsellikle ilgili sorunlar çeşitli psikoterapi teknikleri (Bilişsel Davranışçı Terapi, Cinsel Terapi ve bazı durumlarda Şema Terapi) ile giderilir. Tedavi sonuçlandıktan sonra, çiftin cinsel bilgisinin, cinsellikle ilgili konularda çift olarak konuşabilme ve cinsel yaşamı canlı tutabilme becerilerini arttırmak amaçlanır.

-Vajinismus, erken boşalma (prematür ejekülasyon), sertleşme güçlüğü (ereksiyon problemi), uyarılma ve orgazm bozuklukları ve cinsel isteksizlik durumlarında; Cinsel Terapi'ye özgü yöntemler, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Dinamik Yönelimli Terapiler'le entegre edilerek uygulanmaktadır.

LÜTFEN;

HERHANGİ BİR PSİKOTERAPİ SÜRECİNE BAŞLAMADAN ÖNCE, PSİKOTERAPİSTİNİZİN HANGİ KURAMA DAYALI BİR PSİKOTERAPİ UYGULADIĞINI, PSİKOTERAPİ SÜRECİNİN HEDEFİNİ, TAHMİNİ SÜRESİNİ ve KURAMA ÖZGÜ PSİKOTERAPİ TEKNİKLERİNİN ÖRNEKLERİNİ ÖĞRENİNİZ.

ADAPAZARI / SAKARYA'daki merkezimizde, ilaç veya psikoterapi ile panik atak tedavisi yapılmaktadır.

Kliniğimize, Adapazarı ve ilçeleri (SAKARYA) dışında, Bolu, Düzce, Bilecik ve Kocaeli'den başvurular kabul edilmektedir.


HASTALIKLAR
Yenidoğan Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 61 Kat: 1 No: 2 ADAPAZARI/SAKARYA
Telefon : 0 533 405 50 70 - 0 264 270 16 96
Faks : 0264 270 16 96
Copyright 2013 © serhatyuksel.com.tr
web tasarım medyatör