Cinsel Sorunlar
Lütfen randevu için arayınız !
Cinsel Sorunlar
Cinsellik, çiftlerin iliskisinin önemli bir bölümüdür ve psikiyatrik rahatsizliklar ile cinsel yasamdaki sorunlar arasinda yakindan iliski vardir. Vajinismus, erken bosalma (prematür ejakülasyon), sertlesme güçlügü (ereksiyon problemi, ereksiyon sorunu, sertlesme problemi), cinsel isteksizlik ve orgazm bozuklugu gibi sorunlarin çözümü için tedaviye (ilaç ve/veya psikoterapi) baslamak çiftin iliskisinin yoluna girmesi açisindan önemlidir.

CINSEL TERAPI sürecinde ideal olani çiftin tedaviye birlikte basvurmasi ve devam etmesidir. Çünkü, CINSEL TERAPI'de, cinselligin ve esler arasindaki iliskilerin her ikisinin birden ele alinmasi gerekebilir. Tedaviye, sadece eslerden birinin devam etmesinin de cinsel yasantiya katkilari bulunmakla birlikte, terapiye devam etmeyen esteki cinsel sorunlarin gözden kaçmasi, zaman kaybina ve ek ekonomik yüklere neden olabilir.

CINSEL TERAPI, -yaygin kullanimiyla- tek basina parmak egzersizleri gibi davranisçi yöntemler ile yürütülen bir tedavi yaklasimi degildir. Böyle bir yaklasim, çiftin tek basina cinsel birlesmeye odaklanmasina ve ileride cinsel yasam alaninda farkli problemlerin ortaya çikmasina neden olabilir. Tedavi sürecinde, cinsellikle ilgili sorunlar çesitli psikoterapi teknikleri (Bilissel Davranisçi Terapi, Cinsel Terapi ve bazi durumlarda Sema Terapi) ile giderilir. Tedavi sonuçlandiktan sonra, çiftin cinsel bilgisinin, cinsellikle ilgili konularda çift olarak konusabilme ve cinsel yasami canli tutabilme becerilerini arttirmak amaçlanir.

-Vajinismus, erken bosalma (prematür ejekülasyon), sertlesme güçlügü (ereksiyon problemi), uyarilma ve orgazm bozukluklari ve cinsel isteksizlik durumlarinda; Cinsel Terapi'ye özgü yöntemler, Bilissel Davranisçi Terapi ve Dinamik Yönelimli Terapiler'le entegre edilerek uygulanmaktadir.

LÜTFEN;

HERHANGI BIR PSIKOTERAPI SÜRECINE BASLAMADAN ÖNCE, PSIKOTERAPISTINIZIN HANGI KURAMA DAYALI BIR PSIKOTERAPI UYGULADIGINI, PSIKOTERAPI SÜRECININ HEDEFINI, TAHMINI SÜRESINI ve KURAMA ÖZGÜ PSIKOTERAPI TEKNIKLERININ ÖRNEKLERINI ÖGRENINIZ.

ADAPAZARI / SAKARYA'daki merkezimizde, ilaç veya psikoterapi ile panik atak tedavisi yapilmaktadir.

Klinigimize, Adapazari ve ilçeleri (SAKARYA) disinda, Bolu, Düzce, Bilecik ve Kocaeli'den basvurular kabul edilmektedir.


HASTALIKLAR
Yenidoğan Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 61 Kat: 1 No: 2 ADAPAZARI/SAKARYA
Telefon : 0 533 405 50 70 - 0 264 270 16 96
Faks : 0264 270 16 96
Copyright 2013 © serhatyuksel.com.tr
web tasarım medyatör