Erken Boşalma
Lütfen randevu için arayınız !
Erken Boşalma
ERKEN BOŞALMA (Prematür ejakülasyon)
Erken boşalma (prematür ejakülasyon), oldukça sık görülen bir cinsel yakınmadır. Erken boşalma tanısı konması için; yakınmanın süresi ve boşalmanın süresi ile ilgili kriterler çeşitli kaynaklara göre değişkenlik göstermekle birlikte, çiftin genel cinsel doyumunun değerlendirilmesi tanı konmasına yardımcı olabilmektedir.

Erken boşalma varlığında; cinsel uyarılmanın başlamasından kısa bir süre önce, penisin vajinaya girişi gerçekleşmeden, penis vajinaya girer girmez veya penis vajinaya girdikten kısa bir süre sonra boşalma gerçekleşmektedir. Bu nedenle, erken boşalma tanısı konulabilmesi için süre birincil ölçüt değildir. Ancak, bu yaklaşım boşalma süresinin önemini ortadan kaldırmamaktadır. Erken boşalmada, cinsel uyarılmanın arttıktan sonra belli bir şiddete ulaştığı dönemde erkeğin boşalma refleksi üzerine istemli kontrolü ile ilgili güçlük vardır. Kadınların uyarılması erkeklerden daha güç olduğundan erken boşalmada çiftin tipik yakınması erkeğin erken orgazmıdır.

Erken boşalma yakınması olan erkeklerde zamanla cinsel yaşantıda yetersizlik düşüncelerine ve takip eden psikolojik sıkıntıya (kaygı, depresyon vb.) bağlı olarak cinsel isteksizlik ve sertleşme güçlüğü (ereksiyon problemi) gelişebilir.  Ayrıca, erken boşalma yakınması olan erkeklerin eşlerinde de cinsel isteksizlik, uyarılma ve orgazm bozuklukları ortaya çıkabilir.

Erken boşalmanın tedavisi, cinsel terapi veya ilaçlar ile gerçekleştirilebilmektedir.

Boşalma kontrolü öğrenilebilmektedir. Erken boşalmanın cinsel terapisi sırasında; uyarılmadan orgazma hızlıca geçiş nedeniyle farkedilemeyen, boşalmaya yaklaşıldığını gösteren bedensel duyumların ve cinsel yanıt döngüsünün, süreci yavaşlatacak teknikler uygulanarak danışana öğretilmesi amaçlanmaktadır. Cinsel terapideki genel yaklaşıma uygun biçimde çiftin terapiye birlikte alınması ve egzersizlerin erkek ve kadın tarafından birlikte yapılması kesinlikle terapinin başarısını artırmaktadır.

LÜTFEN;

HERHANGİ BİR PSİKOTERAPİ SÜRECİNE BAŞLAMADAN ÖNCE, PSİKOTERAPİSTİNİZİN HANGİ KURAMA DAYALI BİR PSİKOTERAPİ UYGULADIĞINI, PSİKOTERAPİ SÜRECİNİN HEDEFİNİ, TAHMİNİ SÜRESİNİ ve KURAMA ÖZGÜ PSİKOTERAPİ TEKNİKLERİNİN ÖRNEKLERİNİ ÖĞRENİNİZ.

        ADAPAZARI / SAKARYA'daki merkezimizde, Cinsel Terapist tarafından uygulanan psikoterapi ile erken boşalma tedavisi yapılmaktadır.

Kliniğimize, Adapazarı ve ilçeleri (SAKARYA) dışında, Bolu, Düzce, Bilecik ve Kocaeli'den başvurular kabul edilmektedir.


HASTALIKLAR
Yenidoğan Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 61 Kat: 1 No: 2 ADAPAZARI/SAKARYA
Telefon : 0 533 405 50 70 - 0 264 270 16 96
Faks : 0264 270 16 96
Copyright 2013 © serhatyuksel.com.tr
web tasarım medyatör