Erken Bosalma
Lütfen randevu için arayınız !
Erken Bosalma
ERKEN BOSALMA (Prematür ejakülasyon)
Erken bosalma (prematür ejakülasyon), oldukça sik görülen bir cinsel yakinmadir. Erken bosalma tanisi konmasi için; yakinmanin süresi ve bosalmanin süresi ile ilgili kriterler çesitli kaynaklara göre degiskenlik göstermekle birlikte, çiftin genel cinsel doyumunun degerlendirilmesi tani konmasina yardimci olabilmektedir.

Erken bosalma varliginda; cinsel uyarilmanin baslamasindan kisa bir süre önce, penisin vajinaya girisi gerçeklesmeden, penis vajinaya girer girmez veya penis vajinaya girdikten kisa bir süre sonra bosalma gerçeklesmektedir. Bu nedenle, erken bosalma tanisi konulabilmesi için süre birincil ölçüt degildir. Ancak, bu yaklasim bosalma süresinin önemini ortadan kaldirmamaktadir. Erken bosalmada, cinsel uyarilmanin arttiktan sonra belli bir siddete ulastigi dönemde erkegin bosalma refleksi üzerine istemli kontrolü ile ilgili güçlük vardir. Kadinlarin uyarilmasi erkeklerden daha güç oldugundan erken bosalmada çiftin tipik yakinmasi erkegin erken orgazmidir.

Erken bosalma yakinmasi olan erkeklerde zamanla cinsel yasantida yetersizlik düsüncelerine ve takip eden psikolojik sikintiya (kaygi, depresyon vb.) bagli olarak cinsel isteksizlik ve sertlesme güçlügü (ereksiyon problemi) gelisebilir.  Ayrica, erken bosalma yakinmasi olan erkeklerin eslerinde de cinsel isteksizlik, uyarilma ve orgazm bozukluklari ortaya çikabilir.

Erken bosalmanin tedavisi, cinsel terapi veya ilaçlar ile gerçeklestirilebilmektedir.

Bosalma kontrolü ögrenilebilmektedir. Erken bosalmanin cinsel terapisi sirasinda; uyarilmadan orgazma hizlica geçis nedeniyle farkedilemeyen, bosalmaya yaklasildigini gösteren bedensel duyumlarin ve cinsel yanit döngüsünün, süreci yavaslatacak teknikler uygulanarak danisana ögretilmesi amaçlanmaktadir. Cinsel terapideki genel yaklasima uygun biçimde çiftin terapiye birlikte alinmasi ve egzersizlerin erkek ve kadin tarafindan birlikte yapilmasi kesinlikle terapinin basarisini artirmaktadir.

LÜTFEN;

HERHANGI BIR PSIKOTERAPI SÜRECINE BASLAMADAN ÖNCE, PSIKOTERAPISTINIZIN HANGI KURAMA DAYALI BIR PSIKOTERAPI UYGULADIGINI, PSIKOTERAPI SÜRECININ HEDEFINI, TAHMINI SÜRESINI ve KURAMA ÖZGÜ PSIKOTERAPI TEKNIKLERININ ÖRNEKLERINI ÖGRENINIZ.

        ADAPAZARI / SAKARYA'daki merkezimizde, Cinsel Terapist tarafindan uygulanan psikoterapi ile erken bosalma tedavisi yapilmaktadir.

Klinigimize, Adapazari ve ilçeleri (SAKARYA) disinda, Bolu, Düzce, Bilecik ve Kocaeli'den basvurular kabul edilmektedir.


HASTALIKLAR
Yenidoğan Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 61 Kat: 1 No: 2 ADAPAZARI/SAKARYA
Telefon : 0 533 405 50 70 - 0 264 270 16 96
Faks : 0264 270 16 96
Copyright 2013 © serhatyuksel.com.tr
web tasarım medyatör